Stručně o jednotce

Místo dislokace naší jednotky se nachází v severních Čechách,na území Lovosicka v chráněné krajinné oblasti České středohoří. Jednotka je součástí integrovaného záchranného systému, je zařazena do kategorie jednotek Jednotka požární ochrany stupně III.

Jednotka zabezpečuje výjezd jednoho požárního družstva a to do 10 min. od vyhlášení požárního poplachu. Jednotka nepůsobí jen na území své obce ale i na území obcí spadajících pod obec Velemín s níž má naše obec smlouvu o sdružení prostředků požární ochrany, jako místní jednotka. A dále podle poplachového plánu kraje i na ostatních územích obcí Litoměřického a některých z Teplických a Ústeckých okresů.

Jednotka je vybavena třemi zásahovými vozy a to CAS K 24 Liaz, CAS 32 Tatra 815, DA Volswagen Transportér 2,5 D. Dále pomocnou technikou, dýchací technikou, radiovými prostředky a dalším technickým vybavením, potřebným k nejrůznějším zásahům. Jednotka je vysílána k případům podle požárního poplachového plánu Krajským operačním a informačním střediskem ( KOPIS ) v Ústí nad Labem. Mimo výše zmíněných aktivit se naše jednotka věnuje pořádání tanečních zábav, plesů, dětských dnů a jiných akcí zaměřených na propagování požární ochrany. Naše jednotka jako jedna z mála není členem sdružení Hasičů Čech, Moravy a Slezka.

Jednotka byla zřízena roku 1997 jako JPO V. A od roku 1999 byla zařazena do kategorie jednotka požární ochrany stupně III.

Provozní náklady na chod a vybavení jednotky se čerpají z rozpočtu obce za přispění malé části od obecního úřadu Velemín a Krajského úřadu. Proto bych touto cestou chtěl poděkovat vedení obce Chotiměř za příkladnou práci v ochraně obyvatelstva, čehož si nejen já velice vážím.

Velitel jednotky : Pavel Fulín

Říjen 2024